úterý 22. září 2009

Satyricon - The Age Of Nero (2008)

No není to takový mazec jako památný předchůdce "Now, Diabolical" (2006), ale stejně mi na pár týdnů poslechu vydržel. Satyricon ubrali na démoničnosti, o něco mi to přijde rychlejší a jednodušší. Nápaditých melodií je tu ale pořád dost, žádný návrat k 'blackmetalovějším', zato ale na jedno brdo kořenům se nekoná. Naštěstí.

Z písní mám nejradši titulní "Black Crow on a Tombstone", ke který sice vyšel zmršený klip, ale to je tak jediná chyba na kráse. Parádní zpěvná vypalovačka. No dál je hodně podle mě hodně zdařilá "The Sign of the Trident" a "The Wolfpack".

Trochu škoda, že z toho nepáchne žádná Nerácká atmosféra, jak by možná člověk při pohledu na název desky čekal. Na obalu je ale vrána, a to už je přesnější, něco vraního na tom feelingu je :)

'Zarití' fans budou znovu hlásit (hlásí) sračky typu, tohle nejsou Satyricon, tohle není black metal, poslechnu si radši Rebel Extravaganzu, bléé, ale nasrat. Novodobí Satyricon jak jsem si je oblíbil. Opakuju, není to taková pecka jako album předešlé, ale to vůbec nevadí, kvalita je pořád vysoká.

This movie was rated 4.0 stars out of 5 (pěkný podzimní poslech)

(12.12. opět šance vidět je tu naživo)

myspace

Žádné komentáře: